Kanban TOP [massive]

Doplnkový horný diel sady Kanban DESKTOP [massive]. Do spodného dielu ho jednoducho zasuniete a elegantne si tak rozšírite plochu pre vaše úlohy. Oceľové plátky slúžia na uchytenie magnetických pásikov. Podrobnejšie o systéme Kanban (vrátane scenárov z praxe) nájdete tu.

Môžeme doručiť do:
19.4.2023
Materiál skladom (1 ks)
Kód: TOP/MASS
Značka: Woooooo.sk
€48 / ks €39,67 bez DPH
Kategória: kanban
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Materiál: dyha dub
Rozmer (v × š × h): 400 × 180 × 10 mm
Magnetické pásiky: nie sú v cene, dokúpte zvlášť
Výroba na zakázku: ÁNO

Výraz kanban znamená „karty, ktoré sú vidieť“. Ide o vizuálny systém správy vašich úloh. Túto techniku úspešne použijete v akomkoľvek odbore či dennom živote. Pomocou kanbanu dokážete obmedziť množstvo nedokončenej práce a tiež skrátiť zbytočné prestoje. Pomocou presúvania jednotlivých úloh výrazne zrýchlite proces ich riešenia. A definitívne si vylepšíte tiež prehľad o vašich činnostiach a práci.

Ako s kanbanom pracovať

Základnú plochu rozdelíte širšími magnetickými pásikmi do troch častí: TO DO (musím urobiť), DOING (práve robím) a DONE (dokončené).

TO DO

Sem patria úlohy, ktoré je potrebné vykonať. Táto časť vám teda dáva jasný obraz o tom, čo vás čaká. Ak chcete dať nejakej úlohu vyššiu prioritu, napíšte pred ňu výkričník alebo použite odlišnú farbu magnetického pásiku.

DOING

Do tejto časti patria úlohy, na ktorých práve pracujete. Hneď na začiatku si stanovte maximálny počet úloh, ktorý sa môže v tejto časti nachádzať. Odporúčame približne tri, nie však priveľa. Ak totiž túto časť "prepálite", nepovedie to nikam. Zahltíte si svoju kapacitu a rozptýlite pozornosť.

DONE

Do tejto časti patria splnené a hotové úlohy. Nechajte si ich chvíľu na očiach. Stále budete mať prehľad o tom, čo sa vám už podarilo. Teda akonáhle splníte úlohu, presuňte ju z časti DOING do DONE. Uvoľnili sa vám ruky, preto si vyberte ďalšiu úlohu z časti TO DO a presuňte ju do DOING.

Tipy

  • úlohy v rámci každej časti pokojne posúvajte hore a dole podľa toho, čo má práve vyššiu prioritu
  • stanovte si maximálny počet úloh, ktorú môžu byť rozrobené
  • úlohy si stanovujte, t. j. píšte na magnetické pásiky, v stručnom a jasnom znení v rozkazovacom spôsobe. Napríklad: Napíš žiadosť o..., Priprav auto na..., Spíš program schôdze pre..., Naprogramuj kód pre... a podobne.
  • minimalizujte časy prestojov, teda nenechávajte nejakú úlohu zbytočne dlho „hniť“ v rozpracovanom stave
  • ak sa medzi úlohami objaví úloha s veľmi vysokou prioritou alebo dôležitosťou, použite farebný magnetický pásik
  • priebežne sebakriticky hodnoťte, ako sa vám darí úlohy plniť (a prípadne sa odmeňujte)

Systém vyvinul Taiichi Ohno, priemyselný inžinier v spoločnosti Toyota. Podrobnejšie o systéme Kanban (vrátane scenárov z praxe) nájdete tu.

 

 

 

logo Woooooo.sk | interiérový nábytok

Potrebujete pomôcť s celým interiérom? Dokážeme ho šikovne navrhnúť a precízne vyrobiť. Sme šikovní stolári. Možno hľadáte práve nás. 

Robíme, čo nás baví. Každú objednávku doťahujeme do poslednej skrutky. Pretože iba tak si zaslúžime nálepku vašej spokojnosti. Raz, dva tri!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Dizajnový nábytok a interiérové doplnky na mieru, poctivá výroba, precízne remeselné spracovanie a kvalita. Woooooo.sk je tradičnou značkou; zaoberá sa výrobou interiérového nábytku na mieru a tiež samostatnými interiérovými prvkami: stolmi, stolovými doskami, konferenčnými stolmi, TV a odkladacími stolíkmi, posteľami, pracovnými doskami, kúpeľňovým nábytkom, sedacími súpravami, policami, detským nábytkom.